17,710FansLike
4,240SubscribersSubscribe
Avatar
Милена е част от екипа на като репортер и редактор от края на 2019г.

Академик Пд грабна пета победа в шампионата на НБЛ, в който има и 4 загуби. В първия си мач за 2021 година пловдивският баскетболен тим надигра гостуващия с 87:72 /20:13, 24:21, 20:19, 23:19/.

Двубоят бе изпъстрен с доста грешки от страна и на двата отбора, но Академик бе по-класният и по-опитният тим и заслужено се поздрави с крайния успех.

Първата четвърт започна равностойно, но домакините взеха превес с агресивна защита и бърза в нападение. Грешки на Академик в началото на втората четвърт позволиха на Черно море почти да застигне съперника си в резултата, но 4 поредни тройки – по две на Мартин Сотиров и , вдигнаха двуцифрен аванс за пловдивчани. В крайна сметка Академик се оттегли на почивка с 10 точки аванс след добавка на Минков със сирената.

Грешките в двете посоки продължиха и през третата четвърт. Черно море се доближи в опасна близост до съперника си, но след по-точна игра в края на 10-те минути домакините съхраниха аванса си. В началото на последната част баскетболистите на Академик още повече подобриха мерника си и преднината им скочи до 18 точки, което предвреши изхода на срещата.

Петима играчи на пловдивския тим записаха двуцифрен актив – Томислав Минков бе най-резултатен с 14 точки, Мартин Сотиров добави 13, Николай Николов – 12, реализира дабъл-дабъл с 11 точки и 10 борби, се отчете 10 точки. За Черно море се отличиха Мартин Коцев с 15 точки и 11 борби за дабъл-дабъл, Александър Милов добави 13, Мартин Стефанов – 9.

Галин Стоянов, старши треньор на Черно море:

„Смятам, че можехме да покажем по-добро лице. Борбите в атака са в наша полза, но имаме само 8 точки от тях срещу 18 тях. Реално разликата не би трябвало да е такава, но Акаддмик има повече борби като цяло. Имаме проблеми с контузени – основният ни гард и една от най-добрите четворки според мен в първенството са извън строя и не се знае кога ще се върнат. Без тях в подкошието сме с момчета на по 17-18 години, по периферията също не разполагахме с опитни играчи, а днес отсреща имахме класни играчи с по-голям опит и по-добър игрови ритъм заради Балканската лига. Тази разлика от 15 точки малко ми идва в повече. Поздравявам Академик за победата. Ако някой смята, че е нормално след месец карантина да играем през 3 дни и междувременно да има и Нова година – аз не смятам така, но това е мое мнение.

Пламен Алексиев, Черно море:

Трудно е да играем срещу отбор с амбиции със състав, в който има само трима над 20 години. Имахме контузени състезатели, надявам се по-нататък да изглеждаме по-добре. Днес можехме да се представим и и по-силно. Двамата с Веселин Великов трябва да играем по-малко и да даваме път на младите. Те обаче трябва да си извоюват правото да играят – то не се дава даром.