АКАДЕМИК ПД ЗАГУБИ ОТ ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ В ЗРЕЛИЩЕН МАЧ

17,709FansLike
4,240SubscribersSubscribe
Avatar
Забелязано в Пловдив предлага на пловдивчани новините и събитията, които са близо до тях, които пряко ги вълнуват и които те биха искали да съобщят на съгражданите си. При нас водещото е опитът от първо лице, независимото мнение и всички граждани, които искат да дадат гласност на забелязаното от тях.

Академик Пд загуби от гостуващия със 71:84 /12:23, 21:19, 13:15, 18:23/ в среща от поредния кръг на . Двата отбора изиграха оспорван и зрелищен мач, в който гостите водеха почти през цялото време, но пловдивчани успяваха да поддържат интригата. Едва към края на двубоя сините успяха да се откъснат с 15 точки и заслужено спечелиха, благодарение на по-големия си опит.

Мачът започна равностойно, но в края на първата четвърт гостите взеха аванс от 11 точки след две последователни тройки на Петков и Захариев. Във втората част баскетболистите на Академик се хвърлиха здраво и успяха да стопят разликата под 10 точки на почивката. Добрата на домакините продължи и след антракта и в първите 3 минути на третата четвърт те стопиха пасива си до 4 точки. Сините обаче отвърнаха със серия от 9:0, която отново вдигна двуцифрена разлика в тяхна полза. В края на частта Академик успя да стопи пасива си на 8 точки преди последната решителни 10 минути. В тяхното начало сините за пореден път дръпнаха с две тройки на Венци Петков. Домакините продължиха да гонят съперника си в резултата и отново свалиха преднината му под 10 точки, но 2 минути преди края тя набъбна на 15, което предреши изхода в полза на Левски Лукойл.

направи отличен мач за Академик с дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби, записа 14, Йере – 13 точки. За победителите се отличиха Христо Захариев също с дабъл-дабъл от 23 точки и 14 борби, Тайрън Бразелтън и Венци Петков записаха по 16 точки.

Йордан Янков, старши треньор на Академик Пд:

Доволен съм от мача, честно казано. Спрямо предните ни две срещи влязохме с по-голяма енергия и показахме по-голямо желание, особено в защита. Трудно ни бе срещу Левски- опитен отбор с опитни играчи и опитни треньори. Първата част бе ключова, не можахме да ги доближим на повече от 5-6 точки. Надявам се с всеки мач да се подобряваме и с идването на новия американски гард играта ни да стане по-разнообразна. Привличаме го заради контузията на Адриян Секулов, ще мине медицински прегледи и се надявам да бъде на линия за мача с Берое в събота. След двубоя с оставих момчетата да починат вчера, но вероятно в цикъл като този трябва да тренираме и в почивния ден. Затова имахме проблеми със стрелбата днес.

Николай Николов, Академик Пд:

Стана оспорван мач без първата четвърт, в която се откъснаха. В последната четвърт в края допуснахме да ни вкарат лесни точки. С изключение на тези грешки, които им освободиха свободни стрелби, смятам, че стояхме добре. Може би има лека умора, но трябва да се съберем и да играем здраво във всеки мач. Мисля, че с всяка следваща среща химията в отбора се засилва, всеки знае какво трябва да прави.